Автостраховка - полезно знать.

 Кожен з нас знає, що при оформлении автостраховки не мало "підводних каменів", які необхідно знати і уникнути зіткнення з ними. Ось основні з них.

*Франшиза

Наявність франшизи дозволяє помітно скоротити стоимость автостраховки, але збільшують Ваші витрати при настанні страхового случая  (на вартість цієї самої франшизи). Цим часто користуються агенти, включаючи франшизу в договор автостраховки і з гордим виглядом знижуючи його вартість. Проблеми виникають, коли відділ врегулювання збитків страховой компании на абсолютно законних підставах із суми відшкодування віднімає суму франшизи. Подібних проблем можна уникнути уважним ознайомленням з усіма пунктами полиса автостраховки.

*Износ

Можливі два варіанти автостраховки: із износом и без износа (только для КАСКО ) . При автостраховке із зносом выплата по полису  проводиться з урахуванням амортизаційного зносу замінних деталей. (Наприклад, якщо автомобіль 2000 р.в. і йому нарахували знос 40%,  то по замінним деталям страховая выплата буде проводитися за вирахуванням 40%). Різницю доплачуєте Ви, або Вам видають з каси суму за вирахуванням зносу. При автостраховке без зносу заміна проводиться на нові деталі повністю за рахунок  компании . Зрозуміло, що перший варіант значно дешевше.

*До першого страхового случая

Дана умова також дозволяє значно знизити стоимость полиса автостраховки (в середньому на 30%), але його дія припиняється після першого ж звернення до страховщика за выплатой. Ця умова вигідно, если ви готові взяти на себе оплату маленьких збитків (як і у випадку з франшизой) і звернутися тільки за найбільшою выплатой.

*Коефіцієнт выплат

Ще один інструмент, що дозволяє знизити стоимость автостраховки , але і, пропорційно, знизити выплаты при настанні страхового случая. Наприклад, если коефіцієнт страховых выплат дорівнює 0,7, то і заплатити страховщику  Вам потрібно буде не 100 грн., А 70 грн. Правда і замість 1500 грн. покладеного Вам відшкодування Ви отримаєте всього лише 1050 .

*Наявність у Вас талона техосмотра ОТК.

При оформлении договора автостраховки жодна страховая компания ні вимагає наявності талона техогляду. Більше того, про це навіть мови не заходить і, природно, що Вас ні про що не попереджають. У рідкісних страховщиков в правилах є застереження щодо талона техосмотра ОТК , та й, чесно кажучи, рідкісний страховщик  уважно з ними знайомиться. Найчастіше в правилах оформления договоров присутня розмита фраза схожа - "Страховщик  має право отказать в выплате страхового возмещения при страховом случае, який стався при управлінні транспортным средством особою, що не має на те підстав". Мало того, що, посилаючись на цю фразу, Вам відмовляються оплатити ремонт Вашого автомобіля, так і в случае, як що страховщиком були проведені выплаты по автостраховке ОСАГО постраждалій стороні, через деякий час ви отримуєте від  компании регрессивный иск  у розмірі цих выплат. Даний регрессивный иск  посилається на статтю закона Украины   "Про обязательное страхование  цивільної відповідальності власників транспортних засобів":

"СК має право пред'явити регрессивный иск до виновника ДТП , который заподіяла шкоду особі (страхувальникові, іншій особі, ризик відповідальності якого застрахованный за договором обязательного страхования) у розмірі виробленої страховщиком страховой выплаты, як що ... зазначена особа не мала права на керування транспортним засобом, при використанні якого їм був завдано шкоди ".

Так що не пошкодуйте часу / грошей на талон техосмотра ОТК.

*Віднімаємая / невичітаемая страховая сумма

За замовчуванням у договорах автостраховок прописується віднімаємая страховая сумма. Це означає, що в разі  выплаты, на дану величину зменшується сумма возмещения убытков . Наприклад, Ваш автомобіль застрахованный на 10 000 у.е. В результаті ДТП він отримав пошкодження, і Ви отримали 2 000 у.е. Тепер  сумма возмещения убытков за договором - 8 000 у.е.

Невичітаемая возмещаемая сумма припускає її фіксовану величину, що не змінюється від наявності возмещения  збитку. Зазвичай включення невичітаемой страховой суми здорожує договор страхования на 20-50%.

*Агрегатний / Неагрегатна ліміт.

Найчастіше один  полис об'єднує захист від декількох ризиків. Неагрегатна ліміт ответственности передбачає єдину  суму за всіма рисками. Агрегатний - виділення агрегатів (страховых сум по кожному ризику). Наприклад, полис автостраховки захищає від ризиків "угон" та "збиток". При Неагрегатном ліміті ответственности єдина  сумма - 10 000 у.е. . При здійсненні виплати у 2 000 у.е.,  сумма выплат зменшується на цю величину (звичайно, якщо вона стоїть за умовчанням, тобто віднімається). Відповідно, при викраденні автомобіля Страховщик  відшкодовує лише 8 000 у.е..

При агрегатному ліміті відповідальності  суми выплат виділяються окремо по ризиках, тобто 10 000 у.е. за ризиком "викрадення" та 10 000 у.е. по ризику "збиток". Відповідно, у нашому прикладі при агрегатному ліміті відповідальності  выплата складе 10 000 у.е., оскільки зміниться тільки  сумма за "шкоді" (яка стане 8 000 у.е.).