Европротокол.

Що таке Европротокол, навіщо потрібен Европротокол, коли оформляється Европротокол, правила заповнення бланка Европротоколу, яким чином відбуваються страхові виплати за Европротоколом, де взяти бланк Европротоколу - на ці та інші питання ви знайдете відповіді на цій сторінці сайту.
 Европротокол - це система врегулювання страхового випадку між потерпілою та винною стороною без залучення працівників ДПС .
 Сама процедура оформлення ДТП без участі працівників міліції за Европротоколом спрямована на спрощену схему оформлення того, що сталося і суттєво економить не тільки час обох водіїв, але і гарантовано звільняє винуватця від адміністративного штрафу.
 Необхідною умовою заповнення бланка Европротоколу є:
-Наявність у обох водіїв чинного поліса автоцивилки ОСАГО або поліса страхування Зеленая Карта ,(КАСКО страхованiе здесь не работает);
-Тверезий стан обох водіїв,
-Відсутність травмованих та загиблих людей,
-Обопільна згода на оформлення бланка Европротоколу без залучення працівників ДПС,
-Незначний матеріальний збиток по потерпілому транспортному засобу.
При дотриманні цих умов можна заповнити бланк Европротоколу самостійно без виклику співробітників ДПС і звернутися в страхову компанію за страховим відшкодуванням.
 Сам бланк Европротоколу видається безкоштовно при укладанні договору страхування автоцивільної відповідальності - Автогражданки  (ОСЦПВ, ОСАГО) і складається з двох примірників - оригіналу та копії. Заповнюється Европротокол чітким читабельним почерком, без виправлень. Вимальовується схема ДТП у спеціально відведеному місці бланка Европротоколу. Якщо є-вказуються координати свідків та очевидців ДТП. Вказуються обставини скоєння ДТП, дані водіїв, транспортних засобів і страхових компаній, де була застрахована обов'язкова автогромадянська ответственность . Один примірник залишається у потерпілої сторони, інший - у винною і відсилається протягом 3-х робочих днів після того, що сталося ДТП в страхову компанію, де відбувається процедура нарахування страхового відшкодування відповідно заподіяною убиткам.Стоімость робіт з відновлення потерпілого транспортного засобу можна дізнатися у будь-якого незалежного оцінювача або звернутися на будь сертифіковане СТО для калькуляції ремонту.